Neon54

Fastav Zlín – Sigma 24.10.2026: tip, kurzy a analýza zápasu

⚽ Česko Fortuna Liga · Česko · 24. října 2026
Fastav Zlín logoFastav Zlín
proti
24.10.2026 15:00
Sigma logoSigma

💡 Analýza zápasu Fastav Zlín – Sigma

Autor: Matěj Pospíšil — Fotbal · Chinese Super League

Zápas 12. kola Chance Ligy je na programu v sobotu 24. října 2026 od 15:00 na stadionu Letná ve Zlíně. Domácí Fastav má jedinečnou šanci přerušit sérii neúspěšných výsledků, zatímco hostující Sigma Olomouc přijíždí v mnohem stabilnější formě a s výrazně lepší bilancí z posledních zápasů.

Taktický rozbor

Fastav Zlín

Domácí Fastav Zlín prožívá složitou sezonu a aktuálně se krčí ve spodní části tabulky. Z posledních pěti soutěžních utkání vybojoval jednu výhru, jednou remizoval a třikrát prohrál. Cesta za těmito výsledky přitom nebyla přehnaně náročná: po jasném vítězství 4:0 nad Haviřovem přišla remíza s Jabloncem, prohry s Prostějovem a pražskou Slavií a nakonec debakl 0:3 na půdě Pardubic.

Největším trápením Zlína je tvorba a proměňování gólových šancí. V utkání se Slavií měli domácí více držení míče, vyslali na branku 20 střel a získali 8 rohů, ale gól nedali. Tento moment je příznačný: Zlín se umí dostat před vápno a zatěžovat křídla, zůstává však nevyrovnaný v závěrečné fázi útoků. V Pardubicích to bylo ještě horší – jen 3 střely na branku a jasná převaha soupeře v nebezpečných akcích.

Domácí trávník by mohl Zlínu pomoct k odvážnější hře, hlavně na začátku zápasu. Po ztrátě míče však domácí nechávají příliš prostoru a jejich obrana pravidelně dovoluje soupeři vytvářet si šance ze středu pole. Proti organizovanější Olomouci by to mohl být rozhodující faktor.

Sigma Olomouc

Sigma Olomouc přichází do derby v dobrém rozpoložení: z posledních pěti duelů vytěžila 3 výhry, 1 remízu a 1 porážku. Po neúspěchu se Spartou nejprve rozebrala Žilinu 4:0, pak remizovala 1:1 s Teplicemi a naposledy udolala Slovan Liberec 1:0. Tato série dokládá slušný herní balanc – Olomouc nejen že dává dost gólů, ale umí udržet těsné vedení i ve vyrovnané a bojovné partii.

V posledním zápase proti Slovanu Sigma vyslala 18 střel, získala 11 rohových kopů a 6krát trefilo branku. Obzvlášť aktivní byla po přestávce, kdy přidala na tlaku a vstřelila vítězný gól. Hosté mají znatelně kvalitnější rozehrávku: oficiální předzápasový model jim přisuzuje přibližně 55% držení míče a výrazně vyšší přesnost přihrávek oproti Zlínu.

Sigma si věří při hře po křídlech i ze standardních situací a v útoku má k dispozici několik variant. Na venkovní utkání je to klíčové – hosté nemusí nutně dlouho kontrolovat míč, stačí vyčkat na chyby Zlína a využít volných prostorů za zády obránců.

Předpokládané sestavy

Fastav Zlín:

  • Rakovsky; Simerský, Didiba, Kolář, Vraštil; Hrubý, Tkáč, Sláma; Hlinka, Kozák, Vukadinovič

Sigma Olomouc:

  • Stoppen; Vepřek, Spáčil, Pokorný, Zmrhal; Dohnálek, Breite, Pospíšil; Muritala, Juliš, Mihálik

Rozhodčí

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Marek Kvasnička.

Prognóza a sázka

Očekává se utkání, v němž bude Sigma Olomouc dominovat v držení míče i kvalitě útoků. Zlín se pokusí o aktivní vstup do utkání, podpořený domácím publikem, ale při dlouhodobém tlaku hostů by měl dostávat prostor pro rychlé protiútoky. Nejpravděpodobnější scénář: první poločas přinese šance na obou stranách, zatímco po přestávce by měla být Olomouc jistější a nebezpečnější.

Domácí mají šanci skórovat díky standardkám nebo tlaku domácího prostředí, nicméně spolehlivost jejich obrany zatím nenaznačuje, že by byli schopni udržet čisté konto. Sigma vypadá připravená minimálně neprohrát a její útočná forma zvyšuje pravděpodobnost gólově bohatého zápasu. Sázka: celkový počet branek nad 1,5 (kurz 1.40).

Matěj Pospíšil
Matěj Pospíšil
Fotbal · Chinese Super League
Všechny články autora →

Redakční tip má pouze informativní charakter a nelze jej brát jako konkrétní doporučení k sázce. Každý uživatel by si měl před rozhodnutím udělat vlastní analýzu.

Kurzy na zápas Fastav Zlín – Sigma

Výsledek (1X2)

X3,6213,7821,86

Dvojitá šance

1X1,86X21,23121,26

Oba dají gól

Ne2,05Ano1,67

Více než

1121,3332,2444,551.51,22.51,763.52,814.55,25

Méně než

19,122,8431,5241,131.53,682.51,983.51,334.51,09

Hendikep 1

02,7111,4521,08-17,11.51,262.51,05-1.58,1

Hendikep 2

01,3611,04-12,58-25,71.51,02-1.53,22-2.56,6

Přesný výsledek

0:0130:17,40:29,10:315,750:4351:011,751:16,351:27,81:314,251:4312:0222:1122:213,252:3243:1323:235

Tipy na zápas Fastav Zlín – Sigma

Tipy uživatelů nejsou zveřejněny.

Plakát zápasu

Fastav Zlín – Sigma — kurzy

❓ Časté dotazy

Kdy a kde se odehraje zápas Fastavu Zlín proti Sigmě Olomouc?

Zápas 12. kola Chance Ligy se odehraje v sobotu 24. října 2026 v 15:00 na stadionu Letná ve Zlíně.

Kdo je favoritem zápasu?

Sigma Olomouc je favoritem, protože má stabilnější formu a lepší bilanci z posledních zápasů.

Jaká sázka je doporučena pro tento zápas?

Doporučená sázka je celkový počet branek nad 1,5 s kursem 1,40.

Jaké jsou výsledky obou týmů v posledních pěti zápasech?

Fastav Zlín vybojoval jednu výhru, jednu remízu a třikrát prohrál. Sigma Olomouc vytěžila 3 výhry, 1 remízu a 1 porážku.

Kdo je hlavním rozhodčím zápasu?

Hlavním rozhodčím zápasu je Marek Kvasnička.

Další zápasy

Vše →